Vzpomínková akce a Muzejní noc

Muzeum města Dobříše a Město Dobříš chystají na úterý 4. června 2024 tematickou akci k 130. výročí narození pplk. Josefa Balabána. Po vzpomínkové akci před hájovnou Obora bude následovat v rámci celorepublikového Festivalu muzejních nocí Muzejní noc v Kopáčkově domě, která začne přednáškou významného českého historika a odborníka na dějiny fotografie doktora Libora Jůna z Národního muzea v Praze (NM) spojenou s ukázkami vzácných historických snímků z fondů NM. Poté bude následovat koncert Swing bandu a komentované prohlídky s průvodci v dobových kostýmech. Akce u hájovny Obora je veřejná s volným vstupem, v případě Muzejní noci bude vstupné dobrovolné. Počítá se pochopitelně i s akcemi pro děti a s možností občerstvení. Na snímku ze slavnostního odhalení pamětní desky před hájovnou Obora hovoří poslankyně a dnes ministryně obrany Jana Černochová.

Předchozí příspěvek