Novinky a články o Muzeu

Stále se u nás něco děje, a proto jsme se rozhodli se o to s Vámi podělit. V této sekci naleznete jak důležité informace přímo související s muzeem, tak i nejrůznější zajímavosti ze současnosti, ale i z historie.

Výstavy | Aktuality o muzeu a výstavách

Židovské tradice a zvyky v Muzeu Dobříš

09.09.2019 | Výstavy
Zveme Vás na zajímavou výstavu pojednávající o židovských tradicích a zvycích. Výstava vychází především ze sbírek a stálých expozic Židovského muzea v Praze, seznamuje také s náboženstvím a historií Židů na území Čech a Moravy.
Židovské tradice a zvyky v Muzeu Dobříš

Každý panel výstavy je věnován jednomu tématu, např. pramenům judaismu, židovskému kalendáři, oslavě šabatu a jednotlivým nejvýznamnějším svátkům jako je Nový rok a Den smíření, Pesach, Šavuot, Sukot, Chanuka a Purim. Druhá část expozice je pak věnována hlavím událostem životního cyklu – narození, svatbě a úmrtí.

Součástí každého panelu je vysvětlující text a téměř dvacet vyobrazení nejzajímavějších kultových předmětů, rukopisů a památek převážně ze sbírek Židovského muzea vztahujících se k danému tématu.

Oslava židovských svátků je velmi tradiční, proto zde najdeme dochované rukopisy, předměty a vyobrazení od 13. do 20. století (v některých případech až do současnosti).

Výstava trvá o 1. září do 29. října 2019 a lze ji navštívit kdykoliv za cenu běžného vstupného.

Přidejte komentář k článku