Novinky a články o Muzeu

Stále se u nás něco děje, a proto jsme se rozhodli se o to s Vámi podělit. V této sekci naleznete jak důležité informace přímo související s muzeem, tak i nejrůznější zajímavosti ze současnosti, ale i z historie.

Výstavy | Aktuality o muzeu a výstavách

Výstava betlémů

12.11.2018 | Výstavy
I letos si můžete předvánoční čas zpříjemnit návštěvou Muzea Dobříš. K vidění zde bude nemalé množství unikátních betlémů, které přicestovaly doslova z celého světa.
Výstava betlémů

Betlémy zapůjčila paní Miroslava Husáková, jejíž sbírka obsahuje dohromady 75 betlémů různých velikostí a materiálů. Kromě toho vlastní také několik desítek betlémů papírových, kdy některé jsou i 50 let staré. Zajímá ji různé zpracování tohoto tématu a materiály, ze kterých jsou ztvárněny.

Betlémy jsou její velkou radostí a kromě toho také vzpomínkou. Kamkoliv zavítá, ať už u nás v České republice, nebo ve světě, přiveze si odtud právě betlém. Její sbírka tak obsahuje betlémy například z Francie, Velké Británie, Izraele, Rakouska či Španělska. Nepřeháněli jsme, když jsme v úvodu tvrdili, že betlémy skutečně přicestovaly z celého světa. Kromě těchto totiž část sbírky tvoří dárky od manžela a dětí, kteří ji zajímavými kousky obdarovávají. Díky tomu vlastní paní Miroslava Husáková například unikátní betlém z banánových listů (Afrika), origami (Japonsko), hlíněný betlém ( Peru) nebo indiánský betlém (severní.Amerika) a mnohé jiné.

Paní Miroslava Husáková žije v obci Těšany, 20 km od Brna směrem na Hodonín. Právě v Těšanech se nachází barokní kovárna, která je technickou památkou a v té se letos bude pořádat již dvacátý ročník této krásné výstavy.

Jsme velice rádi, že podobnou výstavu jedinečných a vzácných betlémů můžeme díky paní Husákové uspořádat i v Dobříši. Nenechte si ji proto ujít! Výstavu betlémů můžete navštívit od 2. prosince 2018 do 6. ledna 2019 každý všední den od 8 do 17 hodin za cenu běžného vstupného.

Přidejte komentář k článku