Novinky a články o Muzeu

Stále se u nás něco děje, a proto jsme se rozhodli se o to s Vámi podělit. V této sekci naleznete jak důležité informace přímo související s muzeem, tak i nejrůznější zajímavosti ze současnosti, ale i z historie.

Výstavy | Aktuality o muzeu a výstavách

Město rukavic (o)žije. Už od pátku v Muzeu Dobříš

09.07.2020 | Výstavy
Kdyby v druhé polovině 20. století už existoval všeznalý Google, víte, co by vám našeptával při zadání hesla „rukavice“? Dost možná „Dobříš“. A víte proč?
Město rukavic (o)žije. Už od pátku v Muzeu Dobříš

Představte si...

... že Dobříš je zase městem rukavic. Kdysi zelená louka na Větrníku už patří největšímu producentovi rukavic v zemi. Ten zaměstnává tisíce lidí, diktuje trendy a šije unikátní rukavice třeba i pro brankáře pražské Dukly nebo Slavie. A ve světě? Tam miliony lidí dělají parádu s rukavicemi právě z našeho města.

Máte? A že ta představa není dost barevná?

Pak si nenechte ujít novou výstavu věnovanou 70. výročí od zahájení výroby v Rukavičkářských závodech Dobříš, která představuje příběh jednoho světového gigantu z Dobříše. Příběh, který byl dosud poskládán vůbec poprvé.

Atmosféra doby na vás může dýchnout i z dobových fotografií a dokumentů, o které je výstava doplněná. Mezi dočasnými exponáty například najdete i model ukazující plány na rozšíření rukavičkářského areálu na Větrníku.

Startujeme v pátek 10. července před 11. hodinou. A právě v tento den si výstavu můžete prohlédnout i s živým hudebním doprovodem v podání dokonalého Karla Čiháka, který střihne ty největší dobové pecky. A když budete mít štěstí, narazíte i na některého z pamětníků, kteří přijdou výstavu symbolicky otevřít. Jako bonus si navíc můžete zpříjemnit pátek malým douškem sektu, který na první šťastlivce čeká. To jako velké díky za to, že jste s námi už 5 let. No fakt. Věřili byste?

Těšíme se na vás.

Vaše Muzeum Dobříš

A ještě - však to znáte jen, aby matka moudrosti neřekla... OTVÍRACÍ DOBA: PO až PÁ od 8.00 do 17.00 hodin, SO od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin, NE od 13 do 16 hodin.

 

Přidejte komentář k článku