Novinky a články o Muzeu

Stále se u nás něco děje, a proto jsme se rozhodli se o to s Vámi podělit. V této sekci naleznete jak důležité informace přímo související s muzeem, tak i nejrůznější zajímavosti ze současnosti, ale i z historie.

Výstavy | Aktuality o muzeu a výstavách

Dřevěná výstava aneb když zlaté české ručičky pracují se dřevem

02.09.2016 | Výstavy
Od 10. září do 31. října můžete v Muzeu Dobříš v Kopáčkově domě na Mírovém náměstí vidět, co všechno dokážou šikovné české ruce, když se rozhodnou proměnit obyčejný kus dřeva v neobyčejné umělecké dílo.
Dřevěná výstava aneb když zlaté české ručičky pracují se dřevem

K vidění budou tradiční dřevěné hračky, loutky menší i větší včetně nádherného loutkového divadla, které jistě potěší oči nejen malých návštěvníků. Žasnout můžete nad jedinečnými díly, které lze vyrobit ze samorostů i nad krásnými dekoračními předměty a obrazy.

Výstava potrvá až do konce října a můžete si jej prohlédnout za cenu standardního vstupného spolu se stálou expozicí Muzea Dobříš, která zahrnuje informace a předměty vztahující se k tradičnímu rukavičkářskému řemeslu a s tím spojenému tématu židovství, v neposlední řadě si můžete prohlédnout také zajímavou expozici věnující se vodohospodářství.

Přidejte komentář k článku