Novinky a články o Muzeu

Stále se u nás něco děje, a proto jsme se rozhodli se o to s Vámi podělit. V této sekci naleznete jak důležité informace přímo související s muzeem, tak i nejrůznější zajímavosti ze současnosti, ale i z historie.

Výstavy | Aktuality o muzeu a výstavách

Dobříš, jak jí (ne)znáte

08.11.2019 | Výstavy
Dobříš se stala jednou z prvních zastávek prezidenta Václava Havla, věděli jste to? Mohl podle vás do Dobříše přijet už po dálnici D4? A co myslíte, dostalo se mu stejného přijetí jako nedávno Miloši Zemanovi? Sypete to z rukávu? HMM! Tím však kvíz rozhodně nekončí, tušíte, jaké osobnosti se v Dobříši zasloužily o vznik demokratické radnice? A byl to těžký boj nebo lehárko? Byla vždycky radnice radnicí? Tipnete si, kdy a kdo otevřel v Dobříši první kavárnu vůbec? A můžete si tam dát rande i dnes? Kdo se jako první v ekonomické svobodě po sametu nadechl a rozjel v Dobříši soukromé podnikání? A jaké?
Dobříš, jak jí (ne)znáte

Odpovědi - a mnohem víc - vám přináší právě probíhající unikátní výstava Dobříš, 30 let od sametové revoluce, která připomíná významné okamžiky moderní dobříšské historie a doplňuje je jedinečnými fotografiemi. Scénář této dočasné expozice pro vás připravil Pavel Vančát, velký zkušeňák ve svém oboru, který má na svém triku desítky úspěšných výstav jak v Čechách, tak v zahraničí. V Dobříši však jeho práci můžete vidět vůbec poprvé.

Všechny ostatní kredity za zpracování výstavy pak patří Jiřímu Vrbovi, který vlastníma rukama nápad dovedl až k samotné realizaci.

Vernisáž si nenechala ujít ani ikona pražského jara, Marta Kubišová, která výstavu zahájila za přítomnosti studentů Gymnázia Karla Čapka. Buďte jako Marta. A nepropásněte to!

Výstava totiž trvá jen do konce listopadu. Takže TIK TAK...

Věříme, že se vám expozice bude líbit. Dejte nám třeba i vědět, jo?!

Těšíme se na vás!

Vaše Muzeum Dobříš

Otvírací doba - však to znáte - PO až PÁ od 8.00 do 17.00 hodin.

Přidejte komentář k článku