VIDEO: Reportáž ze slavnostního otevření Muzea Dobříš

25.05.2015 | Obecné
Některé sny vznikají o Vánocích, plní se v létě... Dobříš se díky odhodlání a tvrdé práci Muzejního spolku Dobříšska dočkala svého muzea, ve kterém nalezneme víc, než jen staré fotografie…
VIDEO: Reportáž ze slavnostního otevření Muzea Dobříš

Snad každý člověk má v životě alespoň jeden sen, který by si chtěl během svého života splnit. Takovýto sen měl i Radek a Zdeněk Vystydovi. Jednoho předvánočního večera roku 2012 s nostalgií vzpomínají na Dobříš jako na ,,město rukavic". A právě tehdy vzešla myšlenka vybudovat dobříšské muzeum, které by vzdávalo hold nejen historii města, ale především jeho tehdejší tradiční výrobě rukavic, která k Dobříši neodmyslitelně patřila. Nespočet dní, týdnů a měsíců trávených plánováním, shánění prostředků a lidí, kteří by se jakkoli zapojili do projektu a následná realizace o pár let později mění sen ve skutečnost! V sobotu 16.května od 15 hodin se v Kopáčkově domě v Dobříši slavnostně otevřelo první dobříšské muzeum, které láká návštěvníky nejen onou expozicí historie výroby rukavic, ale také historií města Dobříš, židovské historie, vodohospodářství v Dobříši nebo životě rodiny Kopáčků.

A jak slavnostní otevření probíhalo, na to se podívejte v reportáži Dobříšska aktuálně.