Novinky a články o Muzeu

Stále se u nás něco děje, a proto jsme se rozhodli se o to s Vámi podělit. V této sekci naleznete jak důležité informace přímo související s muzeem, tak i nejrůznější zajímavosti ze současnosti, ale i z historie.

Obecné | Aktuality o muzeu a výstavách

Muzeum Dobříš se opět otvírá veřejnosti

03.05.2021 | Obecné
Aktuální rozvolňování vládních opatření proti šíření viru Sars-COV2 nám umožňuje po více než 5 měsících znovu zpřístupnit expoziční prostory muzea pro veřejnost, byť v „nouzovém režimu".
Muzeum Dobříš se opět otvírá veřejnosti

Vážení návštěvníci,

aktuální rozvolňování vládních opatření proti šíření viru Sars-COV2 nám umožňuje po více než 5 měsících znovu zpřístupnit expoziční prostory muzea pro veřejnost, byť v „nouzovém režimu". S velkou radostí vás tak od 7. května 2021 opět přivítáme.

Dodržovat však musíme přísná hygienická opatření, a o to prosíme i vás. Co nejzásadnějšího si pamatovat?

- Do muzea vstupujte se zakrytými ústy a nosem.

- Použijte před vstupem připravenou dezinfekci.

- Zbytečně se nedotýkejte žádných předmětů a zamezte i kontaktu s dalšími návštěvníky.

- Pokud se v muzeu setkáte s dalším návštěvníkem, prosíme, dodržujte doporučené minimální 2 m rozestupy, a to i v případné frontě. V tuto chvíli stále platí zákaz skupinových prohlídek (nejedná-li se o osoby ze stejné domácnosti). Mimořádné otevření pouze pro rizikové skupiny v tuto chvíli řešíme a pokoušíme se zajistit.

- Do muzea vstupujete na vlastní riziko, lze apelovat na vás všechny, abyste muzeum navštívili pouze v případě, že se cítíte zdraví, nelze však rušit za zdravotní stav všech návštěvníků.

A teď z veselejšího soudku

Kromě naší stále expozice, která se věnuje rukavičkářství, vodohospodářství nebo historii města, vám od 7. 5. nabídneme výstavu Dobříš v knize rekordů doprovázeno kolekcí obrazů Jitky H. Vackové. Těšit se tak můžete na největší prstovou rukavici v České republice, která byla vytvořena v Dobříši v roce 2012 a byla zapsána do Knihy rekordů. Největší prstovou rukavici doprovázejí vybrané obrazy z dílny Jitky H. Vackové, mezi kterými najdete abstrakce, známé budovy z Dobříše i okolí i její nové obrazy, které dosud nikdo neviděl. Budete první?

Vstupenky

Vstupenky do muzea jsou v prodeji v Informačním středisku města Dobříše, které se nachází v přízemí Kopáčkova domu.

A otevřeno máme už i o víkendu

Aktuální otevírací doba:

- Pondělí - pátek: 8.00 - 16.30 h

- Sobota: 9.00 - 12.00 h; 13.00 - 16.00 h

- Neděle: 10.00 - 12.00h; 13.00 - 16.00 h

Děkujeme vám všem za sílu a posíláme k vám především přání plné zdraví.

Těšíme se na vás!

 

Vaše Muzeum Dobříš

Přidejte komentář k článku