Loučíme se s výstavou. Pojďte s námi

01.09.2021 | Obecné
Muzeum Dobříš vás srdečně zve na dernisáž výstavy Dobříš v knize rekordů. Co všechno vás 9. září v muzeu čeká?
Loučíme se s výstavou. Pojďte s námi

Naši milí návštěvníci,

zvyklostí bývá výstavy otvírat slavnostní vernisáží. Naše současná výstava Dobříš v knize rekordů však o to byla v důsledku koronavirové pandemie ochuzena. Ale naše možnosti se lepší, a tak jsme pro ni vymysleli slavnostní dernisáž, na kterou Vás s velkou radostí tímto zveme.

Dernisáž se uskuteční 9. 9. 2021 od 15 hodin v prostorách Muzea Dobříš a ve vnitrobloku Kopáčkova domu (Mírové náměstí 103).

Prohlédnout si tak budete moci největší prstovou rukavici v České republice zapsanou v české Knize rekordů, která vznikla v Dobříši v roce 2010. A spolu s ní také olejomalby dobříšské malířky Jitky H. Vackové nebo obrazy dětí ze základních škol, které vznikly v rámci doprovodného programu Umění (k) dětem. Prohlédnout si tak budete moci nejen nejoblíbenější místa dětí ale i repliky obrazů od Jitky H. Vackové.

V myšlence umění k dětem budeme pokračovat i během dernisáže, na kterou jsou v tomto případě zvány i děti. Nejen ty mohou v průběhu akce obtisknout svou ruku na lavičku od firmy Lesy Colloredo-Mannsfeld, s.r.o. pod vedením Jitky H. Vackové. Těšit se můžete na legraci u her a soutěží s cenami od spolku Provas, hádanky přímo v expozici nebo na svěží hudební doprovod v podání mladých dobříšských kapel - Strangers a AsBest. Přímo v expozici se můžete setkat s malířkou Jitkou H. Vackovou nebo s dobříšskými organizátory akce vytvoření největší prstové rukavice.

Čekat na vás bude i speciální fotokoutek vytvořený z největšího rámu z papírových roliček (tzv. papírového pediku) v České republice. Rám je velký 165 x 101 cm a jeho autorkou je Taťjana Krechová z Dobříše. Rekordmanka na něm pracovala 43 hodin čistého času a použila 1505 ruliček o délce 30 cm. V rámu je pak navíc vpleten copánek o délce 11,7 m vyrobený z dalších 222 ruliček.

Rám k nám dorazil jen na tuto příležitost, na pár hodin až z Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově. U fotokoutku na vás bude čekat náš dvorní fotograf Patrik Demo spolu s rekvizitami pro co nejbláznivější vzpomínku.

Čeká nás toho ale mnohem více.

Těšíme se na vás.

Vaše Muzeum Dobříš