Zajímavosti | Aktuality o muzeu a výstavách

Promo oslík Pedro lákal na výstavu betlémů

08.12.2015 | Zajímavosti
V neděli 6. 12. bylo na dobříšském náměstí pořádně živo. V rámci slavnostního rozsvícení vánočního stromu bylo Mírové náměstí zaplněno diváky, kteří měli možnost shlédnout bohatý vánoční program seskládaný z pěveckých a tanečních vystoupení, avšak překvapení na diváky čekalo i pod pódiem.
Promo oslík Pedro lákal na výstavu betlémů

Živý oslík Pedro se osobně ujal pozvání do Muzea rukavic na právě probíhající výstavu betlémů. Bylo vidět, že Pedro je opravdový promo profesionál a nezakrytě si užíval pozornosti dětí i dospělých, ve kterých jako by roztomilý oslík najednou probudil opět dětského ducha a příměl tak dospěláky nejen k radostnému úsměvu, ale i k tomu, aby na okamžik zpomalili a vzali své děti v předvánočním čase na prohlídku betlémů. Díla příbramských betlémářů jsou k vidění až do konce ledna.

Vrcholem programu bylo samotné rozsvícení vánočního stromu a s tím spojený ohňostroj, který byl pro všechny nádhernou podívanou. Tou dobou už byl ale Pedro na cestě domů ke svým majitelům Báře a Ondrovi Fortelkovým. Přeci jen by ho z rámusu ohňostroje mohly rozbolet jeho dlouhé uši :).

Báře a Ondrovi děkujeme za zapůjčení Pedra. Největší dík (a pytel mrkve k tomu) však patří právě Pedrovi za jeho trpělivost, ochotu a perfektně odvednou práci profesionálního promo oslíka. :)