Výstavy | Aktuality o muzeu a výstavách

V Muzeu Dobříš se zabydlely panenky

30.06.2015 | Výstavy
S módními doplňky a v šatičkách, které by jim mohla kdejaká parádnice závidět. Takové jsou panenky z vymazlené sbírky Zdeňky Soukupové z Příbrami. Přehlídka němých tváří bude k vidění ve výstavních prostorách Muzea Dobříš už od zítřka.
V Muzeu Dobříš se zabydlely panenky

Netradiční výstava, kterou pořádá Muzeum Dobříš ve spolupráci s městským Informačním střediskem, bude slavnostně zahájena na vernisáži ve čtvrtek 9. 7. 2015 v 18:00 hod. O příjemný průběh se svým hudebním doprovodem postará kapela Little Blue Band s uchu lahodivou kombinací zpěvu, kytary a saxofonu. Po účasti na vernisáži nezapláče ani vaše peněženka - vstupné je jednoduše zdarma!

Nedočkaví návštěvníci se ale mohou za panenkami vydat už zítra. Výstava bude otevřena veřejnosti od 1. 7. do 30. 9. 2015. Dočasným panenkovským královstvím se tak na tři měsíce stanou výstavní prostory dobříšského muzea, které budou plné nejen samotných panenek, ale i nejrůznějších drobností s nimi souvisejících. Interiér se tak promění v malebný panenkovský pokojíček, který láká nejen malé, ale i velké. No, ruku na srdce, kdo by se alespoň na chvilku nechtěl opět vrátit do svých dětských let?

Výstava dobových panenek není jedinou akcí, která návštěvníky Muzea Dobříš v létě čeká. Ale o tom zase příště.