Výstavy | Aktuality o muzeu a výstavách

Svět kostiček v Muzeu Dobříš

02.06.2017 | Výstavy
Rádi bychom pozvali všechny příznivce pestrobarevných kostiček na výstavu exponátů ze stavebnice Lego®, kterou zahájíme ve středu 21. června 2017 a potrvá do 09. září 2017.
Svět kostiček v Muzeu Dobříš

Náplní výstavy bude tematická expozice středověkých hradů, vesmírných brouků a UFO, část sbírky dnes již nevyráběných kostiček, kousátek, chrastítek a dalších zajímavostí pro batolata, která byla známa pod pojmem Lego Baby Primo, nebo vybrané edice z Lego City. Pro návštěvníky něžného pohlaví bude ke zhlédnutí část série Lego Friends.

Tovární sety z různých časových období budou v jednotlivých tematických celcích při vzájemném porovnávání představovat na první pohled patrné proporční, hmotové i estetické rozdíly na časové ose dle roku vydání exponátů a dostupných kostek někdejší produkce společnosti LEGO.

Pro děti bude připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek. Výstava nabídne návštěvníkům velmi zajímavou podívanou na část rozsáhlé sbírky továrních setů ze sortimentu společnosti LEGO za posledních téměř 40 let její produkce, část z vlastní tvorby („MOC“) člena československého fóra "kostky.org", který se představuje pod přezdívkou "Peesko".

Připraveno je i několik překvapení, na která se můžete těšit.

My se budeme těšit na Vás!