Výstavy | Aktuality o muzeu a výstavách

Retro aneb Co prarodiče málem vyhodili

26.12.2017 | Výstavy
Třída kvarta Gymnázia Karla Čapka se zapojila do soutěže pořádané Národním muzeem a Slovenským národním muzeem s názvem „100 let Československa v naší škole“. Úkolem studentů je uspořádat výstavu zdánlivě obyčejných věcí z období společného státu Čechů a Slováků. Porota složená z autorského týmu poté vybere skupinu, která získá dvoudenní zájezd do Bratislavy.
Retro aneb Co prarodiče málem vyhodili

Muzeum Dobříš má tu čest poskytnout této unikátní výstavě prostor a podílet se tak na jednoznačně originální a neopakovatelné akci.

Dobříšští studenti na tomto projektu pracují již od konce září, kdy společně se svými rodinami našli různé předmětyz období před vznikem samostatné České republiky.

Retro exponáty budou možná dobře známé nejen starším ročníkům. Uvidíte například oblečení, elektroniku a hračky, které v době totality byly běžně k dostání nebo obtížně dostupné.

Zavítejte k nám v době od 12. ledna do 15. února 2018 zavzpomínat na vaše mládí nebo poznat, jak žili vaši rodiče či prarodiče.