Výstavy | Aktuality o muzeu a výstavách

Město Dobříš včera a dnes

22.03.2016 | Výstavy
Dobříš, město, ve kterém žijeme, pracujeme tu, nakupujeme, chodíme na procházky a myslíme si, že ho dobře známe. Jaká byla ale Dobříš dříve? Jak vypadala místa, která dneska se samozřejmostí míjíme a často již ani nevnímáme jejich současnou podobu?
Město Dobříš včera a dnes

Pojďte se vydat na pár okamžiků do minulosti a ponořte se s naší malou výstavou do vzpomínek a představ o tom, jak se kdysi žilo v Dobříši!

Jaké to asi bylo, když se v dobříšském pivovaru vyrábělo nejlepší pivo v širokém dalekém okolí? Jaké pocity a obavy vzbuzoval pohled na rozbombardované nádraží v roce 1945 a jaká sláva to byla, když se slavnostně otevřela nová školní budova na Komenského náměstí v roce 1899?

Vybrali jsme pro vás pár zajímavých míst Dobříše a porovnali jejich dřívější a dnešní podobu. Výsledek přijďte ohodnotit sami, možná budete překvapeni…

Historické fotografie poskytl pan Průša z archivu města Dobříše. Autorem současných fotografií je pan Martin Menšík.

Výstavu Město Dobříš včera a dnes můžete zhlédnout za cenu běžné vstupenky společně s celou expozicí Muzea Dobříš.