Výstavy | Aktuality o muzeu a výstavách

Historie Židů v Čechách a na Moravě

28.08.2017 | Výstavy
Výstava vychází ze sbírek a stálých expozic Židovského muzea. Seznamuje s židovskými tradicemi, náboženstvím a historií na území Čech a Moravy.
Historie Židů v Čechách a na Moravě

Výstava chronologicky popisuje jednotlivá historická období od středověku až po holocaust. Druhá část výstavy poskytuje hlubší pohled na vybraná témata židovského života a historie, popisuje samosprávu židovských obcí, hospodářskou činnost, židovská sídliště, tradiční kulturu a školství, ale také antisemitismus a diskriminaci Židů v českých zemích.

V rámci výstavy proběhne několik přednášek. Kromě informací k tématu výstavy se návštěvníci dozví zajímavosti o náboženské obci v Dobříši, mohou vyslechnout příběh Šalamouna Abelese – zakladatele rukavičkářského řemesla, povídání o významných rabínech, o dobříšské synagoze a také zajímavý příběh Petra Herrmanna.

Výstava potrvá od 13. září do 31. října 2017, přednášky s Mgr. Jindřiškou Rosenbaumovou proběhnou vždy v neděli 24. září a 15. října od 14.00 hodin.