Tak a zase od začátku

10.01.2016 | Obecné
Tak a zase od začátku, dalo by se říci. Skončilo období hektického dohánění všech restů, které jsme různě dlouhou dobu odkládali, většinou na neurčito, skončilo období bujarých oslav a večírků, skončilo období hříšných chyb, zbytečných přešlapů a výčitek svědomí a nastává doba bilancování, hodnocení a nejrůznějších více či méně reálných předsevzetí.
Tak a zase od začátku

Pro většinu lidí je nový rok novou výzvou a příležitostí. Řada z nás do nového roku vstupuje s elánem a vírou, že ten nový rok bude lepší než ten předchozí. Ať už byl přechozí rok jakýkoli, vždycky je prostor pro zlepšování. Stejně tak jako pro dělání chyb. Je třeba si uvědomit, že i naše chyby a nedostatky nám mohou v ledasčem pomoci, pakliže si je dokážeme přiznat a poučit se z nich. Všichni jsme jen lidé, a i když si tisíckrát svatosvatě slíbíme, že tu hloupou chybu už neuděláme, uděláme jinou. A uděláme jich spoustu. Ale zároveň se nám může ledacos povést, může se nám podařit dosáhnout spousty věcí, po kterých toužíme, můžeme udělat radost spoustě lidem, můžeme pomáhat, odpustit, překvapovat, můžeme dostát svým slibům,…můžeme všechno, na co si jenom vzpomeneme. Stačí chtít. Buďme k sobě tolerantní, a odpouštějme sami sobě i mezi sebou navzájem. Přestaňme se vymlouvat na nedostatek času. Přestaňme myslet jen na sebe. Není pravda, že máme času málo, avšak pravda je, že ho hodně promarníme.

I my jsme si v závěru roku tak trochu zabilancovali a rozhodli jsme se, že čas rozhodně marnit nebudeme. I my se chceme zlepšovat. Chceme vám v novém roce dělat radost, chceme pomáhat, chceme vás překvapovat. A především chceme dostát svým slibům. Proto pro vás už nyní připravujeme zajímavé akce, výstavy a vzdělávací programy, na které se můžete v novém roce těšit.

Věříme, že se nám podaří všechna svá předsevzetí splnit ;)

Šťastný nový rok přeje tým Muzea Dobříš!