Sezóna 2020: startujeme za TŘI-DVA..

13.02.2020 | Obecné
To takhle vezmete pár schopných hlav a vymačkáte z nich nápady, a pak to za odříkávání magické formule ABRAKADABRA necháte vařit.
Sezóna 2020: startujeme za TŘI-DVA..

Na co je to u všech svatých recept, ptáte se? Na naší muzejní specialitu - kalendář akcí pro 5. sezónu, kterou jsme s vámi.

Že chcete ukojit pohárky a dopřát jim ochutnávku?

Inu, dobrá.

Vzpomínáte na éru, kdy se v Dobříši vyráběly miliony rukavic, zdejší učiliště chrlilo stovky učňů a město rukavic zase získávalo věhlas až tisíce kilometrů daleko? Zdaleka nejen to připomeneme při příležitosti 70. výročí založení Rukavičkářských závodů, zdejšího gigantu, kterému nebylo po 40 let rovno. V době své největší slávy patřily závody mezi světovou špičku a zásadně ovlivnily vývoj i vnímání regionu.

V druhé polovině roku Vám ukážeme něco, co jste nejspíš ještě NIKDY neviděli. Budete mít vůbec první možnost prozkoumat celoživotní sbírku Josefa Vitáska, který odchytal více jak tisíc fotbalových zápasů, včetně těch za národní tým, a 800 hokejových. Tato (dobříšská) osobnost se do pamětí zapsala však mnohem více. I to se dozvíte v rámci připravované výstavy.

Srandu nezkazíme ani během velkých - již tradičních - akcí, které se v Dobříši konají, a kde ani letos nebudeme chybět. Také plánujeme oživení expozice, krátkodobé výstavy nebo třeba doprovodné programy a porci lákavých soutěží!

Z prozaických důvodů podrobnosti zatím držíme pod pokličkou - to, aby byly pěkně šťavnatý, až vám je budeme jednu po druhý servírovat. Ale žádná panika, dlouho vás hladovět nenecháme a už brzy zveřejníme další informace ke kulturní sezóně 2020.

Ať vám neunikne žádná horká novinka, nezapomeňte bedlivě střežit všechny naše kanály - od nástěnek po Facebook a web.

A TEĎ - vážně - z týhle zprávy vůbec to nejdůležitější:

Vám všem, naši milí muzejní přátelé, děkujeme za dosavadní všestrannou podporu, přízeň i Váš zájem, těší nás to moc. Doufáme, že Vás i letošní program nějakým směrem obohatí a že Vás budeme i nadále bavit.

Těšíme se na další společnou sezónu.

Vaše Muzeum Dobříš