Měsíc vody v Muzeu Dobříš

16.03.2016 | Obecné
Spojené národy na svém jednání v rámci Agendy 21 navrhly 22. březen, aby se stal světovým dnem vody. Skutečnost, že více než miliarda lidí na světě trpí nedostatkem pitné vody, je důvodem, proč se různé organizace věnují osvětě zaměřené na ochranu vod a její šetření.
Měsíc vody v Muzeu Dobříš

Muzeum Dobříš se proto rozhodlo celý měsíc březen zasvětit vzdělávacím programům o vodě. Vzdělávací programy pro děti mateřských a žáky základních školy jsou připravovány a realizovány ve spolupráci s Vodohospodářskou společností Dobříš a jejich smyslem je především osvětlit dětem význam vody pro život a vést je již od mala k uvážlivému hospodaření s vodou a šetrnému chování k vodním zdrojům.

Děti v rámci návštěvy shlédnou krátký pohádkový příběh o putování kapky vody a na interaktivním modelu si vysvětlí princip koloběhu vody v přírodě. Kromě toho se dozví, jak důležitá je voda pro život, a že lidé na mnoha místech světa trpí jejím nedostatkem. V rámci programů si děti vyzkouší, jak složité je zásobovat město vodou a díky jednoduchému pokusu zase poznají jak náročný je proces čištění vody. Program je připraven i pro nejmenší návštěvníky a jako první jej absolvovaly děti ze soukromé školky Sluníčko. O vodě si děti povídaly s vodními vílami a společně s nimi si pak vyrobily malý dáreček, který si každý odnesl domů.

Návštěvu Muzea Dobříš spojenou s programem o vodě můžete objednávat na telefonu 739 070 539 nebo na emailu muzeumdobris@gmail.com.