Novinky a články o Muzeu

Stále se u nás něco děje, a proto jsme se rozhodli se o to s Vámi podělit. V této sekci naleznete jak důležité informace přímo související s muzeem, tak i nejrůznější zajímavosti ze současnosti, ale i z historie.

Obecné | Aktuality o muzeu a výstavách

Kopáčkův dům bude v pátek 20. května patřit dětem

10.05.2016 | Obecné
V Kopáčkově domě bude v pátek 20. května pořádně živo. Od 14:00 hodin tu startuje zábavně naučná hra „Po stopách rukavic“, kterou Muzeum Dobříš pořádá k příležitosti oslavy 1. výročí svého otevření. Kromě toho zde bude probíhat také historicky první předprodej vstupenek na jednu z největších akcí roku pro rodiny s dětmi v Dobříši „Zámek dětem“.
Kopáčkův dům bude v pátek 20. května patřit dětem

Muzeum Dobříš vzniklo za účelem zachování odkazu tradičního rukavičkářského řemesla, díky kterému si město Dobříš získalo neopomenutelné přízvisko „město rukavic". Oslava prvního výročí se tedy zcela pochopitelně bude vázat k tématu rukavičkářství, a jak název hry napovídá, účastníci se vydají po stopách výroby rukavic, kde se dozví, jak a z čeho se vlastně taková rukavice vyrábí, co obnáší celý výrobní proces a sami si budou moci rukavici vyrobit.

Nebyla by to ale žádná oslava bez pořádné dávky zábavy. Celým odpolednem bude proto provázet šašek Vašek, který se krom zábavy ujme také předprodeje vstupenek na „Zámek dětem"který nabízí již po čtvrté pestrý a veselý program především pro ty nejmenší.

Program akce:

10:00 - 12:00 hod.

Program pro MŠ z Dobříše a okolí

14:00 hod.

Zahájení výpravy pro děti „PO STOPÁCH RUKAVIC"

-přivítání návštěvníků s šaškem Vaškem

-tanec

-soutěže

14:00 - 16:00 hod.

-tvořivá dílna

-hry a kvízy

-postup výroby rukavic

-malování na obličej

15:00 - 16:00 hod.

Předprodej vstupenek na akci Zámek dětem

-slavnostní předprodej s benefity ke každé vstupence

-navíc každá stá vstupenka vyhrává deskovou společenskou hru od firmy Dino Toys

16:00 hod.

Zakončení akce

-losování výherců výpravy „Po stopách rukavic"

-sladké překvapení pro všechny účastníky hry

Přidejte komentář k článku